Document

بازگشت

زمان مطالعه : ۳ دقیقه و ۱۰ ثانیه

۸ شایعه در مورد کمردرد

[caption id="" align="alignright" width="200"]حقایقی در مورد کمردرد حقایقی در مورد کمردرد[/caption]

حقایقی در مورد کمردرد:

 درد کمر ممکن است همانند درد ناشی از چاقو، دردی بسیار تیز بوده و یا یک درد مبهم باشد. از هر ۱۰ نفر ۸ نفر در طول زندگی خود دچار کمردرد می‌شوند. بیایید مطالبی که راجع به کمردرد شنیده‌اید را باهم مرور کرده و صحت و سقم آن را مشخص کنیم.

 

 

شایعه: همیشه صاف بنشینید:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: همیشه صاف بنشینید شایعه: همیشه صاف بنشینید[/caption]

خمیده نشستن مضر است؛ اما نشستن به حالت صاف برای مدت طولانی می‌تواند به کمر شما آسیب وارد کند. برای مدت طولانی بر روی صندلیتان ننشینید و چند مرتبه در روز به خودتان استراحت دهید. به هنگام نشستن بر روی صندلی به عقب تکیه دهید. پاهای خود را بر روی کف زمین بگذارید و اجازه دهید کمرتان مقداری انحنا داشته باشد. شاید بهتر است بخشی از روز که شما در حال صحبت با تلفن و یا خواندن چیزی هستید، بایستید.

 

شایعه: اجسام سنگین را بلند نکنید:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: اجسام سنگین را بلند نکنید شایعه: اجسام سنگین را بلند نکنید[/caption]

 لزوماً اینکه شما چند مرتبه در روز در حال بلند کردن اجسام هستید، مهم نیست. بلکه نکته مهم این است که شما چگونه اجسام را بلند می‌کنید. برای بلند کردن اجسام مستقیماً جلوی آن قرار بگیرید درحالی‌که پشتتان صاف و سرتان رو به بالاست نزدیک جسم موردنظر چمباتمه بزنید. بعد از گرفتن جسم موردنظر با فشار روی پاهایتان بایستید. بازوها و جسم را نزدیک بدن و در خط وسط نگه‌دارید. هنگام بلند کردن اجسام به اطراف خم نشوید و چرخشی در ستون فقرات خود نداشته باشید. به‌هرحال باید دقت کنید که بعضی از اجسام ممکن است برای شما سنگین باشد.

 

شایعه: استراحت در بستر بهترین درمان است:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: استراحت در بستر بهترین درمان است شایعه: استراحت در بستر بهترین درمان است[/caption]

استراحت در مورد کمردردهای ناشی از صدمه و پیچ خوردگی شاید مفید باشد، اما استراحت بیش از یک یا دو روز منجر به بدتر شدن دردتان می‌شود.

 

 

 

 

شایعه: کمردرد ، همیشه بدلیل ضربه است:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: کمردرد ، همیشه بدلیل ضربه است شایعه: کمردرد ، همیشه بدلیل ضربه است[/caption]

 کمردرد علل مختلفی دارد ازجمله دیسک تخریب‌شده، بیماری‌ها، عفونت‌ها و یا حتی موارد ارثی می‌توانند کمر شما را مستعد آسیب کنند.

 

 

 

 

واقعیت: وزن بیشتر، درد بیشتر:

[caption id="" align="alignright" width="200"]واقعیت: وزن بیشتر، درد بیشتر واقعیت: وزن بیشتر، درد بیشتر[/caption]

وزن مناسب به جلوگیری از ایجاد کمردرد کمک می‌کند. همان‌طور که شما می‌دانید اضافه‌وزن فشار بیشتری به کمر وارد می‌کند. کمردرد در افرادی که اضافه‌وزن دارند شایع‌تر است؛ مخصوصاً افرادی که آخر هفته فعالیت زیادی دارند ولی در طول هفته پشت میز نشین هستند.

 

 

شایعه: لاغر بودن یعنی عدم ابتلا به کمردرد:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: لاغر بودن یعنی عدم ابتلا به کمردرد شایعه: لاغر بودن یعنی عدم ابتلا به کمردرد[/caption]

 هر کس می‌تواند در طول زندگی مبتلا به درد کمر شود. افرادی که بیش از حد لاغر هستند مانند کسانی که اختلال در غذا خوردن و بی اشتهایی دارند مستعد پوکی استخوان هستند. این افراد نسبت به سایر افراد جامعه بیشتر مستعد شکستگی استخوان و مهره ها هستند.

 

 

شایعه: ورزش برای کمردرد مضر است:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: ورزش برای کمردرد مضر است شایعه: ورزش برای کمردرد مضر است[/caption]

 این دروغ بزرگی است؛ بلکه ورزش منظم از ابتلا به کمردرد جلوگیری می کند؛ بنابراین پزشکان برای افرادی که به تازگی دچار کمردرد شده­ اند ورزش را توصیه می­کنند. شروع ورزش، با حرکات آرام می­باشد و به تدریج بر شدت حرکات ورزشی افزوده می­شود. بعد از بهبودی کمردرد ، ورزش منظم می­تواند مانع از عود آن شود.

 

 

واقعیت: کایروپرکتیک می تواند کمک کننده باشد.

[caption id="" align="alignright" width="200"]واقعیت: کایروپرکتیک می تواند کمک کننده باشد واقعیت: کایروپرکتیک می تواند کمک کننده باشد[/caption]

دستورالعمل درمانی کالج پزشکان آمریکا و انجمن درد آمریکا ، شامل گزینه‌های دیگری برای درمان کمردرد با فواید اثبات شده می­باشد. ازجمله این گزینه‌ها می­توان از کایروپرکتیک و ماساژ درمانی نام برد.

 

 

 

واقعیت: طب سوزنی می تواند در درمان کمردرد مفید باشد:

[caption id="" align="alignright" width="200"]واقعیت: طب سوزنی می تواند در درمان کمردرد مفید باشد واقعیت: طب سوزنی می تواند در درمان کمردرد مفید باشد[/caption]

سازمان­ها و انجمن­های مشابه نیز می­گویند طب سوزنی، یوگا و ریلکسیشن و درمان­های شناختی - رفتاری ممکن است وقتی کمردردتان به درمان­های استاندارد جواب نداد، کمک کننده باشد.

 

 

 

 

شایعه: تشک سفت‌تر بهتر است:

[caption id="" align="alignright" width="200"]شایعه: تشک سفت‌تر بهتر است شایعه: تشک سفت‌تر بهتر است[/caption]

 در یک مطالعه­ اسپانیایی افرادی با کمردرد که روی تشک با سفتی متوسط خوابیدند، نسبت به کسانی که بر روی تشک سفت می­خوابیدند؛ کمتر به کمرشان صدمه وارد شده و بهتر قادر به حرکت بوده­اند. بنابراین تجویز تشک با درجه­ سفتی یکسان برای همه صحیح نیست. انتخاب سفتی تشک شما بستگی به عادات خواب شما دارد. تشک نامناسب موجب ایجاد درد کمر می­شود. بهترین تشک، تشکی است که شما در آن راحت باشید.

مقالات پیشنهادی